Product Details:
| Body capacity | Single body |
| Cooling range | 0 to -10°C |
| Outer body material | SS 304 |
| Material | Stainless Steel |
| Glass top type | Acrylic top |
| Refrigerant | R134a |
| Power supply | 230V AC single |
| Power Source | Electric |
| Frequency Hz | 50 Hz |
| Brand | VAV INSTRUMENTS |
| Usage/Application | Hospital |
| Size | 84 x 26 x 26 Inch |
Fully SS 304,with lockable wheel,transparent acralik unbreakable,230v 50 hz AC.
Light weight.
Automatic temperature controller with high low alarm.
2 years guarantee and warranty of machine is 3years service warranty.
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Unit |
| Body capacity | Single body |
| Cooling range | 0 to -10°C |
| Outer body material | SS 304 |
| Size | 7 Feet |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Hospital |
| Glass top type | Acrylic top |
| Refrigerant | R134a |
| Power supply | 230V AC single |
| Brand | VAV |
| Power Source | Electric |
| Frequency Hz | 50 Hz |
| Warranty | 2 years |
| Voltage | 230 V |
Fully SS 304,with lockable wheel,transparent acralik unbreakable,230v 50 hz AC.
Light weight.
Automatic temperature controller with high low alarm.
2 years guarantee and warranty of machine is 3years service warranty.